Джуд Белингам отново в целта, когато Реал Мадрид победи Виляреал
Breaking News | 2023-12-18 | 16:48:34

Джуд Белингам вкара 17-ия си гол за сезона, когато Реал Мадрид се завърна на върха в Ла Лига с огромна победа с 4-1 над Виляреал на Бернабеу.

Белингам проправи пътя на домакините да надскочат предишния лидер Жирона – който се изправя срещу Алавес в неделя – когато отбеляза в средата на първото полувреме, преди Родриго да удвои преднината на Реал.

Хосе Луис Моралес намали изоставането за гостите, но Реал си осигури победата с още голове на Брахим Диас и Лука Модрич.

Реал Сосиедад остава на шесто място, точно над съперниците си Реал Бетис, след като двата клуба направиха нулево равенство в Сан Себастиан, докато мачът между последния клуб Алмерия и Майорка също завърши без голове.

Крис Рамос отбеляза късен изравнителен гол, когато Кадис подпечата четвъртото си поредно равенство в Ла Лига срещу Лас Палмас, за който Пехино грабна ранен гол.

Интер Милано увеличи преднината си на върха в Серия А до четири точки след победа с 2-0 над Лацио в Рим.

Лаутаро Мартинес се нахвърли върху пагубен обратен пас на защитника на домакините Адам Марушич, за да изведе страната си в предни позиции, а опитът на Маркус Тюрам през второто полувреме подпечата точките, преди Лацио да изпрати Мануел Лазари късно.

Градските съперници Милан засилиха хватката си на третото място, след като спечелиха с 3-0 над Монца на Сан Сиро.

Гол в третата минута на Тиджани Рейндерс проправи пътя за удобна победа, като Ян-Карло Симич добави секунда точно преди полувремето, а Ноа Окафор допълни гола през второто полувреме.

Болоня запази връзката си на четвърто място с 2- Победа с 0 над Рома благодарение на Никола Моро и автогол на Расмус Кристенсен, докато късен удар на Лукас Белтран показа предимство на Фиорентина срещу Верона с 1-0, а Удинезе и Сасуоло си поделиха точките при равенство 2-2.

Хари Кейн отбеляза два гола, докато Байерн Мюнхен изтри спомена за шокиращото поражение с 5-1 от Айнтрахт Франкфурт миналия уикенд с победа с 3-0 над четвъртия Щутгарт.

Кейн отбеляза откриването само след две минути и удвои резултата си в началото на второто полувреме, преди Ким Мин-Дже да завърши вкара за съживените домакини.

Но Байер Леверкузен запази своите четири точки водят, като успяха там, където Байерн се провали и победиха Франкфурт с 3-0 на BayArena, с голове на Виктор Бонифаций, Джереми Фримпонг и Флориан Вирц.

Фрайбург спечели с 2-0 над борещия се Кьолн, който прати Жулиан Шабо за две нарушения, които могат да бъдат отбелязани в средата на второто полувреме.

Пари Сен Жермен не получи осма поредна победа в Лига 1, тъй като беше държан на 1 -1 равенство от Лил на Stade Pierre-Mouroy.

Усилие на Килиан Мбапе в 66-ата минута изглеждаше готово да изпрати отбора му до нова победа, но Джонатан Дейвид стреля в четвъртата минута на допълнителното време, за да спаси точка и защити четвъртото място.

Във форма Брест спечели с 2-0 срещу Нант, докато Марсилия се труди за победа с 2-1 у дома срещу последния клуб Клермон.

Страсбург спечели 2 -1 в Лориен, Монпелие победи с 1-0 в Мец, докато Тулуза и Рен се бориха в безизходица.